LEŠTĚNÉ BETONOVÉ PODLAHY


Leštěná betonová podlaha nemusí být prováděna jen jako nová, lze takto zařídit i starou betonovou podlahu. Interiéry obytných a bytových domů, prodejní prostory, školy či průmyslové objekty. 

LITÝ SAMONIVELAČNÍ CEMENTOVANÝ BETON
LITÝ SAMONIVELAČNÍ CEMENTOVANÝ BETON

Leštěný beton může být upravován do středních až ultra vysokých lesků. Na stupeň lesku betonové leštěné podlahy má vliv intenzita broušení, leštění a druh brusiva. Podlaha z leštěného betonu jde také barevně pigmentovat, opatřit logem či jiným vzorem. Výsledkem vzniká velice atraktivní a reprezentativní vzhled povrchu s dlouhou životností. 

Leštěný beton nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Jedná se o povrch, který je bezprašný, má vysokou odolnost vůči mechanickému poškození a má relativně hodně uzavřené póry. Díky tomu nedochází tolik ke špatně odstranitelným skvrnám a nečistotám. Nicméně naše společnost provádí, kromě broušení a leštění betonu, také chemické vytvrzení vrchní vrstvy betonu do hloubky (cca 1 - 3 mm), která zaručí vyšší odolnost proti mechanickému poškození. Finální fáze zahrnuje uzavření povrchu impregnací, která zabrání jakémukoli sprašování a výrazně sníží vsakování daného leštěného betonového povrchu.

Podlaha z leštěného betonu je tvrdá a nepružná. Proto je třeba brát v úvahu, že bude docela chladná. V případech, kdyby byla podlaha použita v obytných interiérech, je třeba zvážit, zda je pro zákazníka vhodným řešením. Tento problém lze případně řešit zabudováním podlahového vytápění.

LÍBÍ SE VÁM NAŠE PRÁCE?